Zofia Stankiewicz – awans do Finału Mistrzostw Polski Młodzików do 10 lat w 2018 roku

IMGP0453

Zofia Stankiewicz – awans do Finału Mistrzostw Polski Młodzików do 10 lat w 2018 roku

W dniach 17-23 września w miejscowości Bęsia na Mazurach odbył się Strefowy Turniej Eliminacyjny Juniorów do Mistrzostw Polski w Szachach.

W dziewięciorundowym turnieju z najlepszymi zawodnikami z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego rywalizowało dwoje uczniów naszej szkoły: Zosia Stankiewicz w grupie dziewczynek do 9 lat i Tadzio Rylski w grupie chłopców do 11 lat.

Zosia w klasyfikacji końcowej zajęła 6. miejsce, które uprawnia ją do udziału w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się w lutym 2018 roku. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Tadzio wywalczył 8. miejsce w swojej grupie poprawiając swoją pozycję startową. Do turnieju mistrzowskiego awansowało 4 najlepszych chłopców. Jeszcze przed rozstrzygnięciem turnieju głównego Tadzio zdobył 3. miejsce w towarzyszącym zawodom Turnieju Szachów Błyskawicznych, gdzie startowali reprezentanci wszystkich grup wiekowych.

Gorąco gratulujemy naszym zawodnikom!

POWRÓT