Żywe lekcje historii w klasach 4 – 8

          Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w tym roku znowu zawitały w szkole żywe lekcje historii, które poprowadził Pan Michał Rychlicki. Pan Michał, pasjonat i miłośnik historii naszego kraju, przeniósł naszych uczniów w minione czasy, by przybliżyć im ich specyfikę.

W ciągu dwóch dni – 30 września i 1 października – uczniowie poszczególnych klas podczas dwugodzinnych spotkań uczestniczyli w lekcjach na następujące tematy:

– klasy 1 – 3 – Czasy rycerskie

– klasy 4 i 6 – Mieszko I i Wikingowie

– klasy 5 – Starożytna Grecja i Persowie

– klasy 7 i 8 – Rzeczpospolita Obojga Narodów.

Cztery różne tematy, cztery pokazy, sześć grup i ogrom radości… Dzięki temu, że uczniowie w tych lekcjach uczestniczyli bardzo aktywnie długo pozostaną one w ich pamięci i na pewno będziemy do nich wracać podczas lekcji i to nie tylko historii. Podczas pokazu uczniowie byli zapraszani do wcielania się w konkretne role, przebierali się w stroje z epoki, poznawali jaką bronią się dawniej posługiwano, jakich używano przedmiotów codziennego użytku. Dzięki takiej formule zajęć na naszej szkolnej scenie pojawili się Spartanie i Persowie, Mieszko I, Dobrawa i mały Bolesław, a także rycerze i Wikingowie. Dużo emocji wzbudziła też wędrówka po XVI i XVII wieku, kiedy przyglądaliśmy się polskiej szlachcie i poznawaliśmy zalety i wady demokracji szlacheckiej.

Dziękujemy za te wędrówki po historii i już czekamy na kolejne spotkanie.

POWRÓT